791-101-657

Ściany wodne

Każdy ogród jest piękniejszy, gdy posiada zbiornik wodny. Niestety nie wszyscy dysponujemy tak dużym ogrodem, żeby zagospodarować w jego obszarze ładną kompozycję roślinną wraz z oczkiem wodnym. 

Dodatkowo – nie w każdym założeniu ogrodowym oczko wodne spójnie łączyłoby się ze stylem całości. Na szczęście znaleziono już rozwiązanie dla tego rodzaju problemów!

W małych ogrodach oczka wodne można zastąpić różnego rodzaju poidełkami lub małymi elementami architektury (pojedynczymi kamieniami, czy niewielkimi fontannami), po których będzie spływała woda.

Natomiast w nowoczesnych ogrodach, oczko wodne możemy zastąpić ścianą wodną, która w bardzo efektowny sposób przedstawi wodę, a dodatkowo zajmuje mało miejsca.

Te wszystkie cudowne efekty uzyskujemy za sprawą użycia wylewki wodospadowej (waterfall), odpowiednio dobranej pompy, niewielkiego zbiornika na wodę i węży, które łączą wszystkie elementy, jednocześnie tworząc obieg zamknięty – czyli kolejny czynnik, który powinien zachęcić wiele osób do wzbogacenia swojego ogrodu w tak efektowny akcent wodny, ponieważ tego rodzaju obieg nie powoduje wyższych rachunków za wodę.

Ściany wodne w ogrodach mogą być przedstawione w różny sposób.

Po pierwsze należy wybrać materiał, który będzie tłem dla spływającej wody. Do tego celu można zastosować marmur lub granit – kamienie, które są dostępne w najróżniejszych barwach i odcieniach, dlatego każdy według swojego upodobania będzie mógł wybrać najlepszy dla swojego ogrodu.

Po drugie istotne jest także usytuowanie wylewki względem całej ściany. Może ona znajdować się u szczytu budowli lub być umieszczona centralnie. Jest również możliwość zastosowania kilku zlewek na jednej ścianie.

Kilka tygodni temu Nasza firma wykonała ścianę wodną zbudowaną z dwóch wylewek, które dodatkowo zostały usytuowane na różnych poziomach. Taki zabieg spowodował, że cała budowla wygląda jeszcze ciekawiej i dynamiczniej – nawet, gdy po ścianie nie spływa woda.

Cena: 9 000 zł/szt. dla jednej wylewki (szczegóły w cenniku)