Szaniwni Państwo,

Przemysław  Jakubowski  wraz z  zespołem z niesłabnąca  pasją  studiuje tajniki ogrodnictwa. Inspiracje przy zakładaniu ogrodów dostarczają mi liczne podróże w różne zakątki świata. Będąc ciekawym świata odwiedzam nie tylko londyńskie Soho ale również światowe wystawy ogrodnicze oraz centra ogrodnicze.  Najpierw się uczę, potem sprawdzam to na własnej skórze, potem przekazuję wiedzę pracownikom by oni dzielili się swoimi umiejętnościami z naszymi klientami. Przypominam tylko, ze pierwsze uprawy roślin rozpocząłem w 1979 roku. Były  to głównie rośliny jednoroczne. Do moich ulubionych roślin jednorocznych należały gazanie,  szałwie, żeniszki, lobelie, dalie, astry, cynie, aksamitki, rączniki. Jeśli ktoś szuka specjalisty od roślin jednorocznych to na pewno może do mnie się zwrócić o pomoc. Lata 80 to okres totalnej biedy i izolacji rynku, dlatego przez ten okres uprawiając jednoroczne rośliny dokładnie je obserwowałem. Nie miał systemu nawadniającego ani nawozów. Wodę czerpałem ze studni ćwicząc przy tym  mięsnie rąk. Nawóz? Jaki nawóz? Babcia obornik używała do nawożenia warzyw a mi, zostało tylko go podkradać.   Nie posiadałem literatury, bo też była niedostępna. Wymagania roślin ustalałem na podstawie ich obserwacji, szałwia – żyzna ziemia, aksamitek dużo wody,  gazania tylko stanowisko słoneczne. Nastał rok 1989 i przełom. Pojawiają się rośliny w sprzedaży.  Fascynacja iglakami.. a ja nadal uprawiam swoje jednoroczne.. Nie podobają mi się iglaki. Ale 1996 rok i zakładam firmę. Dryfujemy między jednorocznymi iglakami, czas płynie.  Powstaje spółka Ogrody Twoich Marzeń, wchodzimy w  21 wiek. Eureka. Spółka cywilna  Ogrody Twoich Marzen  przekształca się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ,,DIO,,.  Polska przystępuje do Unii Europejskiej, korzystamy z funduszy unijnych, znajdujemy inwestora strategicznego, powstaje marka DIO a nowa firma to DIO LANDSCAPING & DECORATIONS POLAND.  Stare DiO stawiamy w stan likwidacji i tu podziękowanie dla pana Jarosława Lesiewicza, który ma duży udział w likwidacji  DIO.  Mamy rok 2010, własne biuro projektowe w Poznaniu na ul. Św. Marcin 80/82, zespół projektantów, własną stronę www,  markę, cel i misje.
Jako pierwsi w Polsce oferujemy ogrody pod własną marką oraz posiadamy e-usługę do zdalnego projektowania ogrodów. Od stycznia 2011 zatrudniamy 2 doktorantów do rozwoju naszego portalu ogrodniczego.
A co robi twórca  firmy Przemysław Jakubowski.  A nic, za sprawą Pana Karasińskiego z Środy WLKP  i pana Gnoińskiego Jakubowski jest wolontariuszem na rzecz Fundacji Przedsiębiorczości Akademickiej, a  w  DIO LANDSCAPING & DECORATIONS POLAND nieodpłatnie jest doradcą. W międzyczasie Przemysław Jakubowski skończył studia, uzyskując tytuł magistra inżyniera oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym.  
Modnym słowem jest globalizacja. To słowo prócz innych niebezpieczeństw grozi zwykłą nudą.  My chcemy się wyróżnić  i to nam się  udaje. Nasze artykuły opisujące wizje w ogrodnictwie  i zdjęcia ogrodów publikowane są w renomowanych czasopismach takich jak Garden & Garden. Powstaja programy w TVP z udziałem firmy DIO.   Co nas wyróżnia ? Własny styl wypracowany przez ostatnie 30 lat. Jaki styl?  Ogrody zgodne z formułą DIO wzorowane na najlepszych ogrodach na świecie. A jakie są najpiękniejsze ogrody na świecie?  Oczywiście angielskie.
 
Przemysław Jakubowski