Nawadnianie ogrodów Poznań – systemy automatycznego nawadniania

 

Zajmujemy się projektowaniem i instalacją automatycznych systemów nawadniania ogrodu. W ostatnich latach stało się to niemal nieodłączną częścią każdego ogrodu.

 

Automatyczne systemy nawadniania ogrodów – zalety

Jest to w pełni automatyczne, regularne dostarczanie kontrolowanej ilości wody w zależności od potrzeb za pomocą odpowiednio zaprojektowanego i wykonanego systemu. Jest to bardzo duża oszczędność wody! Nawadnianie ogrodów ręczne (z wężem) to podlewanie nierówne, nieregularne przez co rośliny i trawnik są albo nie dolane albo przelane.

Systemy automatycznego nawadniania posiadają sterownik oraz czujnik deszczu, który wyłączy system po odpowiednio dużych opadach. Dzięki takiemu systemowi można bez obaw wyjechać na wakacje a cały ogród i tak będzie odpowiednio nawodniony. Tylko regularne nawadnianie ogrodów sprawi, że trawnik i rośliny wyglądają zdrowo, są pełne wigoru i zielone.

Systemy automatycznego nawadniania to oszczędność czasu, wody i pieniędzy

 

W celu sprawdzenia ile kosztowałby system nawadniania dla Państwa ogrodu zachęcamy do odwiedzenia zakładki cennik bądź kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. 

 

Firma Ogrody Arto kompleksowo projektuje systemy nawadnianie w Poznaniu i woj. wielkopolskim. Plan rozkładu poszczególnych elementów do podlewania roślin nanosimy na projekt ogrodu.

Każdy projekt obejmuje rozmieszczenie poszczególnych elementów do nawadniania terenów zielonych. W projekcie zaznaczamy miejsca, które są najlepsze do zamontowania zraszaczy.
Następnie odpowiednio rozplanowujemy ułożenie linii do nawadniania, w oparciu o system nawadniania wybrany przez Klienta. Szczególną wagę przykładamy do tego,
aby zasięg działania rozmieszczonych zraszaczy lekko nachodził na siebie. To gwarantuje, że niektóre fragmenty terenu nie pozostaną suche, co naraziłoby rośliny na problemy z brakiem wody.

W projekcie przewidujemy zmienność zapotrzebowania na wodę uzależnioną od czynników zewnętrznych (temperatura powietrza, susza, silny wiatr znoszący krople wody).
Poszczególne zraszacze najczęściej dostarczają równomierną warstwę wody na około 50-60% zasięgu podanego przez ich producentów. W projekcie systemu nawadniającego uwzględniamy tę prawidłowość, aby źle dobrana średnica nawadniania nie narażała niektórych roślin na brak wody spowodowany zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi.

Automatyczne nawadnianie ogrodów w Poznaniu, które projektujemy, to system podzielony na sekcje.
Poszczególne sekcje składają się ze zraszaczy jednego typu i służą do podlewania roślin, które mają podobne wymagania. Poszczególne sekcje nawadniają kolejne części ogrodu etapami.
Ich ilość zawsze dopasowujemy do powierzchni terenu oraz uzyskanego ciśnienia wody.

Nawadnianie ogrodów Poznań – Ogrody Arto – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!