Zakładanie Trawników Poznań

 

Trawnik to jeden z ważniejszych elementów kompozycji ogrodowych, wprowadza w ogrodzie pewien porządek a zielona trawa jest doskonałym tłem dla drzew, krzewów, kwiatów, budynków i dekoracji ogrodowych.

W ogrodzie, w którym rośnie trawa jest chłodniej i bardziej wilgotno. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie i utrzymanie słynnego angielskiego trawnika jest raczej trudne w naszych warunkach klimatycznych. Angielski klimat jest bardziej wilgotny a zimą nie występują ostre mrozy. Dlatego najlepiej nastawić się na trawnik użytkowy, po którym mogą biegać dzieci i zwierzęta.

 

Trawnik z nasion Poznań

Jest to podstawowa metoda zakładania trawnika. Jest ona najtańsza, ale niestety dość długotrwała. Tak naprawdę trawnik w pełni spełnia oczekiwania dopiero w kolejnym sezonie po jego założeniu (choć zaczyna kiełkować już 5-20 dni od wysiewu). Największymi wrogami tak założonego trawnika są: ulewny deszcz, który wymywa nasiona; ptaki, które chętnie się u nas pożywią; chwasty, które nawet w najlepiej przygotowanym terenie na pewno zaczną kiełkować. Najważniejszym zabiegiem już od momentu wysiania nasion jest regularna podlewanie nawet kilka razy dziennie. Może to za nas wykonać automatyczny system nawadniania.

 

Trawnik z rolki Poznań

Trawnik z rolki to idealne rozwiązanie dla osób, które w bardzo krótkim czasie chcą uzyskać zielony dywan. Wprawdzie ta opcja jest bardziej kosztowna niż trawnik z siewu, ale nie trzeba się martwić o ulewne deszcze, ptaki wydziobujące nasiona czy kiełkujące chwasty. Efekt jest natychmiastowy!

Oczywiście trawnik z rolki, aby pozostał ładny i zdrowy wymaga zabiegów pielęgnacyjnych tak jak każdy trawnik. W tym przede wszystkim koszenia, nawożenie i nawadniania. 

 

Łąka kwietna Poznań

Równo przystrzyżony i zadbany trawnik to chluba każdego ogrodu. Dodatkowo podkreśla urodę otaczających go roślin. Co zrobić, gdy jednak nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację trawy albo gdy ogród zajmuje duże powierzchnie? Rozwiązaniem może być założenie trawnika łąkowego.

Łąka kwietna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za koszeniem i pielęgnacją trawnika, które mają ogród o dużej powierzchni lub trudnych warunkach siedliskowych oraz dla tych, którzy lubią założenia naturalistyczne i rustykalne.

Dodatkową zaletą trawnika łąkowego jest tworzenie siedlisk dla rzadkich roślin i owadów, wzbogacanie bioróżnorodności okolicy oraz to, że nie wymaga nawożenia. Wadą takiego założenia jest okresowy mało atrakcyjny wygląd przekwitłych roślin.