Projektowanie ogrodów
Każdy, kto posiada ogród doskonale zdaje sobie sprawę jak wiele czasu w nim spędza. To właśnie w ogrodzie wypoczywamy i korzystamy z uroków życia rodzinnego. Dlatego z myślą o Państwa wygodzie nasza firma zaprojektuje ogród na miarę potrzeb.
Nasze przykładowe projekty w wersji uproszczonej można obejrzeć w zakładce: PROJEKTY natomiast pełen projekt w wersji zbliżonej do tej przedstawianej Klientowi w linku PRZYKŁADOWY PROJEKT..
Zakres dokumentacji projektowej koncepcji ogrodu zawiera:
I Część opisowa
- Opis koncepcji projektowej
- Spis roślin projektowanych w formie tabel (po polsku i w łacinie)
- Ogólne zasady pielęgnacji ogrodu
II Część graficzna
- Inwentaryzacja (jeśli istnieje taka potrzeba)
- Projekt koncepcyjny ogrodu 2D (rzut z góry)
- Schemat instalacji nawadniającej i/lub odwadniającej i/lub rozmieszczenia źródeł światła (opcjonalnie)
- Zdjęcia zaprojektowanych roślin i elementów
- Wizualizacje (opcjonalnie)
III Kosztorys (podzielony na koszt towaru i usługi)
- Koszty towaru
- Koszty usługi
Koszt projektu ogrodu:
Projekt bez wizualizacji: 1,50 zł netto /m2 (jednak nie mniej niż 1400zł a w przypadku bardzo małych ogrodów 1200zł)
Projekt z wizualizacjami: 3,00 zł netto /m2 (jednak nie mniej niż 2800zł a w przypadku bardzo małych ogrodów 2000zł)
Dla projektowanego ogrodu opracowujemy dodatkowo:
- projekt nawadniania 100zł netto
- schemat oświetlenia 100zł netto
- schemat odwodnienia 100zł netto
- operat pielęgnacyjny 150zł netto
Nad projektem pracujemy aż do uzyskania zamierzonego efektu i pełnej satysfakcji Właścicieli ogrodu.
Przy większych inwestycjach istnieje możliwość uzgadniania cen indywidualnie.
W przypadku realizacji ogrodu przez naszą firmę koszt jego wykonania zostanie pomniejszony o 50% kosztów projektu.
Typy ogrodów, które wykonujemy najczęściej:
Ogrody prywatne:
-
-
-
Ogrody DiO
Architekt Krajobrazu tak planuje rozkład w ogrodzie, aby uwzględnić indywidualne potrzeby inwestora i zapewnić całkowite współgranie wszystkich elementów: barw, rodzajów stosowanych materiałów, roślin, kształtów, form czy aranżacji, czyli spełnia podstawy stylu ogrodu angielskiego. Co więcej, w firmie nie wykorzystuje się szablonów i formatów. Każda realizacja czy projekt są niepowtarzalne i unikalne. Formuła “DiO” to zestaw wiedzy wywodzącej się z wielu nurtów filozofii, sztuki, nauk przyrodniczych, które zapewniają, że człowiek żyje w równowadze, w zgodzie ze sobą i przyrodą, czerpie z zasad feng-shui wiedzę o wyszukaniu najlepszych lokalizacji, projektowaniu kształtów i konturów obiektów.
-
Ogrody ekskluzywne
Główną inspiracją do takich projektów jest klimat prestiżowych mieszkań, który przenosimy w przestrzeń otwartą. Tak jak przy aranżacji nowoczesnych wnętrz stosujemy produkty najwyższej jakości. Dzięki szlachetnym gatunkom roślin, kamieniom ozdobnym oraz innowacyjnym rozwiązaniom, ogród staje się zielonym salonem domu. Przy zakładaniu zieleni wykorzystujemy rośliny o dużych wymiarach, przez co efekt pełnej kompozycji jest natychmiastowy. Zielony dywan darni rozwiniętej z rolki pozwala cieszyć się miękkim dotykiem od razu po założeniu. Przestrzeń cechuje się ładem kompozycyjnym i harmonią kolorystyczną. Aby w pełni wykorzystywać przestrzeń ogrodu wykorzystujemy elementy małej architektury, które podkreślają styl miejsca i jednocześnie stają się praktycznym meblem.
-
Ogrody toskańskie
Kameralny klimat wybudowanych przed wiekami miast i pełen słońca południowy krajobraz stanowi niewyczerpalną inspirację dla osób pragnących czerpać radość z codziennego życia. Wędrując wijącymi się drogami, spacerując wąskimi uliczkami, można na nowo odkryć urok prostych, zwyczajnych czynności. Toskania urzeka spokojem i pobudza wyobraźnię do snucia marzeń o własnym miejscu na świecie i… tworzenia ogrodów.
-
Ogrody nowoczesne
Projektanci z dużą uwagą i starannością dobierają nawierzchnię, meble, akcesoria, a także roślinność, tak by wspólnie tworzyły miejsca, przestrzeń sprzyjającą ukojeniu zmysłów. Stąd pojawienie się wyrafinowanych kolorów, szum powiewających na wietrze traw, szum i plusk wody, zapach kwiatów i ziół. Ogród nowoczesny charakteryzuje się prostotą, skromną liczbą roślin. Dominują w nim czyste i stonowane barwy roślin, proste, geometryczne kształty elementów. Formy geometryczne architektury ogrodowej to przede wszystkim kule, sześciany, półkule i stożki. Rośliny mają przeważnie masywne liście, z których emanuje świeżość i czystość.
-
Ogrody dla każdego
To ogrody dla osób, które pragną cieszyć się wypoczynkiem we własnym ogrodzie bez dużego wysiłku przy pielęgnacji. Stworzyliśmy ofertę otoczenia domu skrojoną na miarę i potrzeby osób, które po pracy pragną wrócić do cichego zakątka pod drzewem lub słonecznego tarasu. W tego typu ogrodach rezygnujemy z elementów małej architektury, kamieni a rośliny sadzimy w możliwie małych rozmiarach. Wszystko po to, aby zoptymalizować koszty tego typu ogrodów.
-
Ogrody leśne
Projektując ogród w otoczeniu lasu, liściastego czy też iglastego, właściwym byłoby wykorzystanie jego naturalnego piękna i stylem ogrodu nawiązać do tej przestrzeni. Kształty i formy ogrodu powinna wytyczać sama natura, a kompozycje wpisywać się w leśną biocenozę.
-
Ogrody na tarasach i balkonach
Ogrody na tarasach czy balkonach zawsze zaskakują i wzbudzają podziw. Jednak względy estetyczne i niebanalny efekt to tylko niektóre zalety. Dają one przede wszystkim możliwość posiadania ogrodów Tym, którzy go teoretycznie nie posiadają. Dobór gatunków oparty jest o gatunki sezonowe bądź o trwałe wieloletnie gatunki dobrze rosnące w donicach. Te aspekty zawsze omawiane są z Inwestorem.
-
-
Ogrody przy firmach
Harmonijnie współgrające z architekturą budynku otoczenie jest idealną wizytówką dla firmy i świadectwem jej prestiżu. Wysokiej jakości materiały jak i nowoczesne technologie, które stosujemy pozwalają wykorzystać nawet najtrudniejsze do zagospodarowania miejsca. W naszych projektach stawiamy na łatwość w pielęgnacji i długotrwały efekt zarówno zieleni jak i elementów małej architektury.
Ogrody zabytkowe
Prace przy ogrodach historycznych obejmują: analizę materiałów archiwalnych, inwentaryzację drzewostanu, analizę dendrochronologiczną, analizę kompozycyjno-przestrzenną założenia oraz ocenę stanu zachowania obiektu. Na podstawie wniosków z analiz przygotowujemy wytyczne pozwalające na przystąpienie do wykonania projektu zagospodarowania terenu.
W naszych projektach kierujemy się zachowaniem harmonii pomiędzy wartościami historycznymi miejsca, a adaptacją założenia do aktualnych potrzeb. Pragniemy pomóc Państwu w odkrywaniu sekretów i naturalnego piękna parków lub ogrodów zabytkowych.
Zieleń w mieście
Rola zieleni w mieście jest ogromna. Staje się ona coraz ważniejszym i bardziej docenianym składnikiem struktury miejskiej. Przede wszystkim nadaje specyficzny charakter dzielnicom, osiedlom, ciągom komunikacyjnym. Tworzy ich indywidualny, oryginalny wygląd. Mieszkańcom daje możliwość kontaktu z naturą oraz łagodzi uciążliwości związane z życiem w dużych aglomeracjach miejskich.