Wielkimi krokami zbliża się lato – czas, gdy naszym ulubionym miejscem wypoczynku staje się własny ogród. W związku z tym, idealnym rozwiązaniem jest stworzenie odpowiedniego zakątka, w którym będziemy mogli usiąść i podziwiając własny ogród z przyjemnością napić się herbaty.

Jak to zrobić, aby nie zniszczyć trawnika, ani innych elementów ogrodu? Najlepszym rozwiązaniem jest zagospodarowanie fragmentu działki i wykonanie na nim nawierzchni z bruku drewnianego.

Jak to wykonać? Pierwszym etapem pracy jest wykopanie dołu, na głębokość 50 cm. Na dnie należy rozłożyć warstwę piasku lub żwiru, następnie trzeba go zagęścić poprzez ubijanie. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kołków drewnianych o grubości 10 cm. Najlepszym gatunkiem do wykonania tego typu nawierzchni jest olcha lub modrzew. Przed wyłożeniem drewno należy zaimpregnować, aby je zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i szkodników. Przez rozpoczęciem układania bruku, zagęszczoną powierzchnie należy wyrównać. Gdy drewniane elementy zostaną już umiejscowione, a wolne przestrzenie między nimi wypełnione kamykami, pozostaje nam tylko wybór mebli i wypoczynek w otoczeniu zieleni.

Magdalena Majchrzycka

Bruk drewniany