Ogród – miejsce, w którym chcemy odpocząć i zrelaksować się. Wielu z nas zapewne myśli, żeby odpocząć, to najpierw trzeba się napracować. Nic z tych rzeczy! Poniżej przedstawię Państwu prosty i szybki sposób na wprowadzenie sielskiego klimatu do ogrodu.

Po pierwsze musimy określić, jaki obszar możemy przeznaczyć na część wypoczynkową, ponieważ jedni posiadają duży ogród, a inni dysponują tylko małą działką. Jednak nie ma, co się zrażać, ponieważ każdy obszar przy odrobinie pomysłowości może być dobrze zagospodarowany.

Zacznijmy od ogrodów, w których znajdziemy zakątek pozwalający na wstawienie kilku elementów. Podstawowym przedmiotem służącym do odpoczynku – przynajmniej fizycznego jest ławka, która powinna być przede wszystkim wygodna, ale także swoim wyglądem powinna wprowadzać nastrój spokoju i melancholii. Skoro zadbaliśmy już u wypoczynek ciała, teraz zajmiemy się duchem. Żeby mieć wokół siebie rośliny przyjemne dla oka, nie musimy ich wsadzać do gruntu. Dobrą alternatywą jest wstawienie roślin w pojemnikach, które dzięki możliwości ich przestawiania, będziemy mogli wymieniać gatunki, gdy przekwitną lub staną się już dla nas nudne. Dobrym pomysłem jest także ustawienie za ławką trejażu, po którym będzie się wspinać pnącze, a dzięki temu za naszymi plecami powstanie zielona ściana, która stworzy poczucie intymności i bezpieczeństwa.

Nie wszyscy są w posiadaniu na tyle dużej działki, żeby stworzyć sobie taki zakątek. Ale to nic straconego! Dobrą alternatywą jest ustawienie na tarasie kompletu wypoczynkowego. Na tarasie można również ustawić pojemniki z roślinami, a gdy na stole ustawimy wazon z kwiatami, wieczorem zapalimy świece, to możemy bardzo przyjemnie spędzić wieczór.

Nie ważne czy mamy duży ogród, czy niewielki taras, przy odrobinie pomysłowości wszędzie możemy stworzyć idealne miejsce do spędzania wolnych chwil.  

Magdalena Majchrzycka

Sielski klimat