Staw kąpielowy jest najbardziej komfortową formą odpoczynku, gdyż łączy w sobie radość z kąpieli, delektowanie się naturą oraz kontakt z żywą wodą. Jest to mniej kosztowna alternatywa dla basenu. Spragnieni relaksu i miłośnicy kąpieli w takim samym stopniu znajdą rozkosz w obcowaniu z wodą w naturalnym otoczeniu. Staw kąpielowy polepsza nasze samopoczucie w prosty sposób: dzięki odprężeniu i zabawie we własnym ogrodzie. Oferuje liczne przyjemne możliwości, czy to w formie spokojnej kąpieli o poranku, czy też stylowego party nad wodą w ciepłą, letnią noc.

   Zalety naturalnego stawu kąpielowego widoczne są jak na dłoni: ekologia połączona z łatwością obsługi zapewnia idealne wkomponowanie się  stawu w krajobraz ogrodu i przyczynia się do stworzenia harmonijnej całości. Porośnięte trzciną strefy brzegowe i szemrzące strumienie przyciągają wzrok swym pięknem, tworząc jednocześnie idealną przestrzeń życiową. Te ekosystemy nie tylko stanowią dobro samo w sobie, ale także wzbogacają naturę.

   Staw kąpielowy upiększa ogród o każdej porze roku, przyciąga wzrok i tworzy świat pełen niesamowitych doznań i przeżyć. To tu dzieci mogą brodzić w czystej, uzdatnionej w naturalny sposób wodzie lub bawić się na bujnie porośniętym roślinnością brzegu. Dzięki rozwiązaniom technicznym mogą być Państwo pewni, że woda jest nie tylko stale czysta, ale w najwyższym stopniu wolna od bakterii i zarazków. Gdy temperatura wody nie zachęca do kąpieli, możliwe jest jej podgrzanie. Żyć w zgodzie z naturą, a przy tym czerpać z niej pełnymi garściami – to najlepsze argumenty przemawiające za stawem kąpielowym.

   Odpowiednie oświetlenie sprawi, że staw kąpielowy wyeksponowany zostanie jeszcze lepiej i wydłuży się czas wieczornej fascynacji wodnym światem. O zmroku i w ciemności oświetlenie sprawia, że ogród wydaje się większy, a poza tym daje poczucie bezpieczeństwa na każdym kroku.